Jak uzyskać darmowy certyfikat ssl ?

Jak uzyskać darmowy certyfikat ssl ?

 

Jak uzyskać darmowy certyfikat ssl ? W tym artykule opiszemy sposób na zupełnie darmowy certyfikat ssl, dla nawet 10 stron.

Czym jest ssl ? SSL (Secure Socket Layer) to protokół sieciowy, który stał się powszechnie przyjętym standardem szyfrowania danych w Internecie. Umożliwia nawiązywanie bezpiecznych połączeń pomiędzy przeglądarką internetową, a serwerem na którym znajduje się strona internetowa. Warto dodać że ssl również ma pozytywny wpływ na pozycjonowanie naszej strony. Ssl jest standardem który każda porządna witryna www powinna posiadać.

Po czym poznać czy strona www posiada certyfikat ? Po adresie zaczynającym się od https oraz po kłódce obok adresu.

Jak uzyskać darmowy certyfikat ssl ?

Pierwsze od czego zaczynamy to wejście oraz rejestracja na stronie: https://cloudflare.com/

Po rejestracji z którą zapewne nikt nie będzie miał problemu, wybieramy nasz plan.

Jak uzyskać darmowy certyfikat ssl ?

Nasz interesuje plan free za darmo i ten wybieramy. Następnym krokiem jest zmiana adresów dns naszej strony, którą podawaliśmy zaraz po rejestracji.

Musimy się zalogować do panelu na którym mamy zakupioną domenę, odnaleźć nasza domene i znaleźć opcję zarządzania adresami dns. Gdy ją znajdziemy ustawiamy adresy dns takie jak na zdjęciu niżej.

Jak uzyskać darmowy certyfikat ssl ?

Po zapisaniu adresów dns maksymalnie musimy poczekać 24 godziny na zmiany, jednak w 90% przypadków zmiana następuję po ok 15 minutach. Więc warto co kilka chwil sprawdzać czy nowe adresy już działają poprawnie.

Kolejny krok to weryfikacja naszych adresów, za pomocą opcji Recheck Nameservers, jeżeli wszystko zostało wykonane prawidłowo, a adresy zostały zmienione, to zobaczymy informację z aktywnym statusem. Znaczy to, że już mamy przydzielony certyfikat dla naszej strony.

Następna opcja to konfiguracja naszego certyfikatu. Z menu na górze strony wybieramy opcję ssl/tls

Po wejściu w zakładkę z prawej strony mamy 4 opcje do wyboru. Koniecznie musimy zaznaczyć opcję Flexible.

Kolejny krok to ustawienie przekierowań. W menu którym jesteśmy, pod kwadracikami kategorii jest kolejne menu, wchodzimy w opcję Edge certificaces. W opcji Always use HTTPS ustawiamy na ON . Zjeżdzamy niżej i szukamy opcji Automatic https rewritesi również zaznaczymy ją na ON.

Uwaga już kończymy, zostało nam ustawienie opcji pages rules, W goórnym menu w kwadracikach szukamy opcji Page Rules i wchodzimy w nią. Klikamy niebieski przycisk Create page rule i dodajemy naszą regułę która ma wyglądać następująco.

W miejscu domena.pl oczywiście używamy naszego adresu. Pamiętaj koniecznie o znakach * po slashu / . Następnie klikamy Save and Deploy. I to wszystko , teraz wystarczy odczekać godzinę lub dwie , odświeżyć nasza stronę i zobaczyć kłódkę, która oznacza o aktywnym certyfikacie ssl. Certyfikat jest ważny na rok czasu. pamiętaj aby pod koniec czasu wejść na stronę cloudflare i przedłużyć go zupełnie za darmo !