Jak szukać wygasłych domen ?

Jak szukać wygasłych domen ?

Jak szukać wygasłych domen ? część 1

 

W dzisiejszym wpisie poruszymy temat od którego powinieneś zacząć, chcąc zarabiać w internecie na własnej stronie. Zakładając swoją nową stronę w internecie, czy to zupełnie dla siebie czy w celach potencjonalnych zarobków, musisz zacząć od zakupu domeny internetowej. Domena czyli unikalny adres w internecie, który prowadził będzie do Twojej strony. Domenę możesz zakupić w serwisie hostingowym , my polecamy serwis kru.pl https://www.kru.pl/aff.php?aff=2 nie drogie domeny , oraz co najważniejsze tania w porównaniu do innych firm opcja przedłużenia domeny po roku. Możesz również zakupić domenę od osoby która już ją posiada, np z serwisu aukcyjnego typu allegro, lub z giełdy domen internetowych https://www.aftermarket.pl/ .

Jak szukać wygasłych domen ?

Dobrze jest gdy nazwa domeny wskazuje np nazwę twojej firmy , lub jest tematyczna w stosunku do tego co znajdować się będzie na stronie. Np domena która oznacza nazwę firmy adidas.pl , onet.pl, interia.pl. Domena która wskazuje tematykę strony randki.pl, portalograch.pl, pozyczki.pl itp. Kolejną rzeczą którą możesz wsiąść pod uwagę to nazwa niszy którą dana domena ma wskazywać. Np epapierosy.pl, sprzetrechabilitacyjny.pl. Jeżeli masz zamiar zakupić całkowicie świeżą domenę, możesz ominąć punkt poniżej. Jeżeli jednak dotrwałeś do tego momentu to zapewne interesuje się aby nie szukać świeżej domeny, a poszukać domenę z historią. Domenę na której w przeszłości istniał jakiś serwis, domenę która może posiadać wartościowe linki zwrotne, oraz wysokie wskaźniki PA DA oraz CF TF. Serwisem w którym powinieneś zacząć szukać wygasłych domen to https://member.expireddomains.net/ jest to strona z co dzienną aktualizacją domen, które wracają do puli rejestracji.

 

Jak szukać wygasłych domen ?

Jak szukać wygasłych domen ? część 1

Możesz szukać domen według ilości backlinków na stronie BL, lub np rankingu alexa lub innych. Dobrze załóżmy że znalazłeś domenę odpowiednią pod content swojej strony, co dalej ? Wyjścia masz dwa , sprawdzić ją w płatnych ale bardzo dobrych narzędziach typu ahrefs , lub Moz. Są to specjalistyczne narzędzia, dzięki którym dosłownie na wylot przeskanujesz domenę lub nawet konkurencję. Ale tak jak wyżej pisaliśmy są to świetne narzędzia, jednak kosztują i to nie mało. I niestety na początku swojej kariery ze stroną internetową mało kto może sobie pozwolić na taki wydatek. Więc jak za darmo sprawdzić domenę ? czy to w ogóle możliwe ? Oczywiście ! już tłumaczymy na przykładzie.

Strona którą będzie Ci potrzebna to https://websiteseochecker.com/bulk-check-page-authority/

Jest to w pełni darmowa strona na której sprawdzisz podstawowe wskaźniki domeny, takie jak PA DA oraz TF CF czym są te wskaźniki opiszemy w następnym wpisie.

Załóżmy że znalazłeś domenę wp.pl okazało się że domena ma chwytliwą nazwę oraz jest wolna , sprawdź ją !

Adres strony wpisz na powyższej stronie i po chwili uzyskujesz wynik

Co mówią nam liczby ?

DA- Autorytet domeny widzimy że storna posiada prawie maksymalny autorytet max to 100

PA- Autorytet strony również bardzo wysoki 67

TB- Total moz backlinks czyli ilość backlinków do strony wp.pl ogram aż 4 miliony. Pamiętaj że jednak nie ilość linków kierujących do naszej strony jest ważna lecz jakość linków.

MT- Moz trust , czyli w skrócie autorytet strony w serwisie MOZ , maks to 10 , 7 to bardzo dużo.

SS- Spam score , czyli w jakim stopniu domena jest zaspamowana , czym wyższa liczba tym gorzej.

Alexa- miejsce w rankingu alexa.

TF- Trust flow określa poziom wiarygodności domeny czyli jeżeli masz wartościową treść która ma odsyłacze z innych mocnych stron do twojej wówczas atrybut TF szybuje w górę, czym więcej tym lepiej.

CF- Citation flow mówi o ilości linków do naszej strony, nie jakości lecz ilości. Odpowiednim jest gdy jest różnica pomiędzy TF a CF na korzyść TF atrybut również określa w przedziale 0-100.

Nie realne jest znaleźć wolną domenę o takich parametrach. Ale jeżeli wskaźniki PA oraz DA wynoszą ok 25 przy TF np 40 CF 20 warto taką domeną się zainteresować. Omijaj domeny z wysokim SS czyli spam score . Oraz duża różnicą CF TF np gdy CF wynosi 50 a TF 10 przy niskich PA oraz DA. Dziś jest mnóstwo osób oraz firm które działają na rynku przechwytywania wygasłych domen. Jest to świetny biznes na którym można na prawdę bardzo dobrze się wzbogacić. Więcej o opisie atrybutów domen w następnym wpisie.