Jak zarabiać na własnym blogu ?

Jak zarabiać na własnym blogu ?

Blog to miejsce, gdzie oprócz dzielenia się swoim zdaniem możemy również zarabiać pieniądze. Wiele osób nie dostrzega tej możliwości i nie monetyzuje swojego blogu. Istnieje na to kilka ciekawych pomysłów, które wraz z podpowiedziami przedstawiamy poniżej.

Jak zarabiać na własnym blogu ?

Jak zarabiać na własnym blogu ?

Afiliacja

Pierwszym sposobem zarabiam na blogu, jest afiliacja. To płatne polecanie produktów np. bankowych czy modowych. Sposób ten polega na umieszczaniu na blogu linków lub banerów reklamowych. Gdy nasz czytelnik korzysta z danej oferty, my otrzymamy wynagrodzenie. Najczęściej jest ono prowizyjne. Przeważnie za skuteczne polecenie produktu możemy zarobić od kilku do kilkuset złotych. W internecie istnieje wiele programów afiliacyjnych, gdzie możemy wybierać wiele różnego rodzaju produktów do polecania.

Reklamy na blogu

Drugim sposobem zarabiana na blogu są popularne reklamy. Sposób ten nie wymaga od nas poświęcenia wiele uwagi i polega na umieszczeniu na bogów banerów reklamowych. Gdy dana osoba wyświetli stronę lub kliknie w baner, otrzymujemy wynagrodzenie. W sieci działa wiele programów tego typu, ale najpopularniejszym jest Google AdSense. Po rejestracji umieszczamy jedynie na blogu kod html np. w panelach bocznych czy górnym i tworzymy baner reklamowy na stronie. Reklamy są już wyświetlane automatycznie, a zarobek generuje się samodzielnie.

Wpisy sponsorowane

Trzecim bardzo ciekawym sposobem zarabiania pieniędzy na blogu są wpisy sponsorowane. Są to teksty, które oprócz swojej merytorycznej formy zawierają też subtelną reklamę danej marki czy link do strony www danego serwisu. Teksty takie nie odbiegają ogólnie od tych, które publikujemy jako blogerzy. Wiele marek i osób chętnie są w stanie zapłacić blogerom za umieszczenie takiego tekstu. Jeśli zatem posiadamy blog, możemy oferować umieszczenie takich wpisów sponsorowanych. Dzięki temu będziemy mogli dostarczyć nowe treści czytelnikom oraz zarobić dodatkowe fundusze.

Napiwki

Jednym z oryginalniejszych sposobów zarabiania na blogu jest zbieranie napiwków. Przeważnie są one kojarzone z transmisji youtuberów czy graczy, którzy prowadzą tzw. live-y. W internecie działa jednak kilka serwisów, które umożliwiają zbieranie napiwków. Od technicznej strony wystarczy zarejestrować się na takim portalu oraz wygenerować specjalny baner, który z kolei umieścimy na naszym blogu. Nasi czytelnicy będą mogli w ramach uznania przekazywać nam drobne sumy i kwoty w formie napiwków. Jeśli prowadzimy lubianego i popularnego bloga, możemy poprosić o pewne datki np. na rozwój projektu. Z pewnością wiele osób zdecyduje się przekazać wsparcie, a my będziemy mogli zarabiać na prowadzeniu naszego bloga.

Zobacz również nasze inne wpisy :

Dropshipping czym jest ?

  Skąd pozyskiwać like ?

1 Comment

  1. Blogi Edukacyjne

    Fantastyczny tekst Brawo! szczególnie spodobała mi się szata graficzna twojego bloga 🙂 zapraszam do siebie…

Comments are closed.