Dropshipping czym jest ?

Dropshipping czym jest ?

Dropshipping jest jednym z najnowszych trendów w handlu internetowym. Zyskał już grono zwolenników, a wiele osób zarabia już w ten sposób na handlowaniu beztowarowym. Dropshipping opiera się również na niezwykłym systemie handlowania rzeczami, których nie posiadamy. Czym zatem jest dropshipping? Jak działa? Jakie ma plusy i czy warto z niego korzystać? O tym wszystkim poniżej.

Czym jest dropshipping?

Dropshipping czym jest ?

Dropshipping czym jest ?

Dropshipping to model sprzedaży, który polega na sprzedawaniu produktów a dopiero następnie na ich zamawianiu w hurtowni z wysyłką bezpośrednio do klienta. Ten sposób handlu zakłada pominięcie nas w drodze dostawy i bazuje na tym, że jako sprzedawcy znajdujemy klientów oraz łączymy ich z dostawcami — zarabiając na różnicy w cenie. Od praktycznej strony dropshipping jest mniej skomplikowany. Aby handlować w takim stylu, wystarczy założyć jedynie sam sklep internetowy oraz sprzedawać dowolne przedmioty. Gdy dany klient zakupi je, my zamawiamy dany przedmiot w hurtowni i zamawiamy go z pieniędzy, które otrzymaliśmy od klienta. Następnie hurtownia wysyła go do naszego klienta bezpośrednio, a cała transakcja kończy się naszym zyskiem.

Jak handlować w stylu dropshippingu?

Aby handlować w stylu dropshippingu, będziemy musieli w pierwszym kroku stworzyć sam sklep internetowy. Możemy zrobić to na portalach sprzedażowych i aukcyjnych lub na własnej dedykowanej witrynie. Gdy będziemy dysponowali już sklepem bądź sklepami, wystarczy umieścić w nich produkty. Możemy również reklamować sklep przy pomocy reklam w social mediach czy marketingu szeptanego, aby pozyskać pierwszych klientów. Handlować możemy przedmiotami i produktami związanymi z naszymi zainteresowaniami czy wiedzą zawodową.

Jakie ma plusy?

Dropshipping ma wiele plusów i korzyści, z których możemy korzystać. Pierwszym plusem jest brak konieczności ponoszenia dużych nakładów na uruchomienie takiego sklep internetowego. Teoretycznie nie musimy podać żadnej gotówki na start, gdyż sprzedaż zrealizujemy z wcześniejszych wpłat klientów. Ten sposób handlu jest prosty i wymaga od nas jedynie posiadania komputera oraz dostępu do internetu. Nie musimy również posiadać szerokiej wiedzy czy magazynu i biura, aby rozpocząć handlowanie. Dzięki dropshippingowi możemy też zarobić duże sumy pieniędzy.

 

Zapraszamy również na inne artykuły na naszej stronie Zarabiaj w domu